👀 Zľavy až 77 % v kategórii Kempingový nábytok! 👀
Doprava zadarmo na nákup už od 59,99 €!

Vyhľadajte príslušenstvo, diely, značky,...
Všetky kategórie

Vyhľadať

Vyhľadajte príslušenstvo, diely, značky,...

Porovnávací test kempingových stoličiek pre karavany

15.08.22 Honza testuje

ZdieľaťPorovnávací test kempingových stoličiek pre karavany

Kempingový nábytok je zvyčajne jednou z prvých položiek, ktoré si kúpite do svojho nového karavanu alebo obytného vozidla. V tomto porovnávacom teste sa zameriame na kempingové stoličky a kreslá - konkrétne na šesť najpredávanejších modelov na českom trhu.Do nezávislého testu ich zobral redaktor Honza Bordovský z webu CamperLIFE.cz.

Autorom článku je prof: Honza Bordovský, CamperLIFE.cz

TIP: V predchádzajúcom článku nášho porovnávacieho seriálu Honza porovnal najpredávanejšie mobilné chemické toalety.

Čo by mala spĺňať kvalitná kempingová stolička?

To, či v obchode narazíte na označenie kempingová stolička alebo kempingové kreslo, nie je v praxi podstatné, pretože ide väčšinou o to isté. Kempingové stoličky to v živote rozhodne nemajú ľahké - ako karavanisti od nich očakávame, že budú ľahké, s minimálnymi rozmermi a ľahko skladateľné. Zároveň musia byť pohodlné, odolné, mať kvalitné a umývateľné polstrovanie, dobrú oporu chrbta a nastaviteľný sklon operadla. Väčšina kempingových stoličiek sa dodáva aj s podnožkou na predĺženie nôh. Je však prekvapujúce, ako dobre si niektorí výrobcovia dokážu poradiť s týmito protichodnými požiadavkami.

V našom porovnávacom teste máme kempingové stoličky od spoločností Outwell, Dukdalf, Westfield a Crespo. Vo všetkých prípadoch ide o kvalitné a obľúbené modely, ktoré sú si veľmi blízke veľkosťou a cenou, takže pre bežného spotrebiteľa musí byť veľmi ťažké sa medzi nimi rozhodnúť. Pokúsime sa vám s tým pomôcť.

Kempingová stolička OUTWELL Gresham

Outwell Gresham je kreslo, v ktorom môžete sedieť počas celej dovolenky. Ponúka mimoriadne pohodlné sedenie, vynikajúcu oporu chrbta a masívnu opierku hlavy, navyše má zabudovanú opierku nôh a plynulo nastaviteľný sklon operadla. Vďaka tomu sa skvele hodí aj na domácu záhradu. Kreslo je veľmi priestranné, ľahko sa s ním manipuluje a má pevnú konštrukciu. Jej zloženie je otázkou niekoľkých okamihov.

Je to najdrahšie a najťažšie kreslo v teste, ale ak vám nezáleží na parametroch a chcete sa zabaviť, Outwell Gresham nemá konkurenciu.

Špecifikácie:

Materiál rámu: hliník, nosnosť: 150 kg, hmotnosť: 8 kg, rozmery v zloženom stave (š x v x h): 69 x 21 x 98 cm, výška sedadla: 54 cm.

Cena: 3 690,- CZK

Výhody a nevýhody:
+ vynikajúci komfort sedenia
+ pevná konštrukcia
+ plynulé nastavenie sklonu
+ zabudovaná opierka na nohy
+ držiak na nápoje
- vysoká hmotnosť
- väčší na prepravu

ZOBRAZIŤ V OBCHODE

Kempingová stolička DUKDALF Aspen

Dukdalf Aspen je v celej Európe veľmi obľúbená, ľahká a funkčná kempingová stolička, ktorá napriek jednoduchšiemu dizajnu dobre slúži svojmu účelu. Je výborným kompromisom z hľadiska pohodlia a kompatibility. Jej hmotnosť len 2,8 kg z nej robí zaujímavú voľbu pre karavanistov, ktorí bojujú so schválnosťami.

Praktická rukoväť veľmi uľahčuje manipuláciu, konštrukcia je pevná, ale unesie len sto kilogramov. Napriek jednoduchému poťahu ponúka pohodlné sedenie. Po zložení zaberá veľmi málo miesta.

Technické údaje:

Materiál rámu: hliník, nosnosť: 100 kg, hmotnosť: 2,8 kg, rozmery v zloženom stave (š x v x h): 61 x 106 x 10 cm, výška sedadla: 43 cm

Cena: 2 221,- Kč

Výhody a nevýhody:
+ veľmi nízka hmotnosť
+ viacero farebných možností
+ pohodlná stolička na každodenné používanie
+ ľahké prenášanie
+ zaujímavá cena
- bez opierky hlavy
- nižšia výška sedadla
- podrúčky skĺzavajú z opierky

ZOBRAZENIE V PREDAJNI

Kempingová stolička WESTFIELD Be-Smart Majestic
✔ Víťaz testu ✔

Be-Smart Majestic na prvý pohľad zaujme veľmi elegantným a hodnotným vzhľadom. Stolička má pevnú konštrukciu s dobrou bedrovou opierkou a výraznou opierkou hlavy. Poťah je mäkko čalúnený a na dotyk pôsobí hrubšie, ale je pohodlný a priedušný aj pri dlhom sedení.

Príjemné sú pevné podrúčky, z ktorých sa nešmýkajú ruky, a vysoký sedák.

Hliníková konštrukcia kresla je veľmi pevná, výhodou sú skrutkové spoje, ktoré sa dajú časom dotiahnuť, na rozdiel od lacnejších nitov. Stolička sa dobre skladá, sklon operadla sa nastavuje klasicky na podrúčkach, využiteľných je všetkých sedem polôh. V zloženom stave zaberá toľko miesta ako najľahší model Dukdalf.

Technické údaje:

Materiál rámu: hliník, nosnosť: 140 kg, hmotnosť: 5,4 kg, rozmery v zloženom stave (š x v x h): 113 x 65 x 11 cm, výška sedadla: 47 cm

Cena: 2 799,- Kč

Výhody a nevýhody:
+ hodnotný a moderný vzhľad
+ pevný rám
+ kvalitné čalúnenie s dobrým poťahom
+ malé rozmery v zloženom stave
+ dobrá manipulácia
+ pohodlné opierky rúk
+ možnosť pripojenia opierky na nohy
+ 5-ročná záruka
- vyššia hmotnosť

POZRITE SI V OBCHODE

Kempinkové kreslo CRESPO Deluxe

Crespo Deluxe AL/237-DL je v každom ohľade príjemné kreslo, ktoré v žiadnej oblasti vyslovene nevyniká, ale ponúka vyvážené parametre a kvalitné spracovanie. Komfort sedenia je príjemný, ale kreslo je vhodné skôr pre menšie postavy. Okrem toho poteší veľmi pevný rám a dobrý úložný priestor.

Poťah z odolnej látky a dobré penové čalúnenie má pevnú opierku hlavy. Uvítal by som však väčšiu oporu v bedrovej oblasti. Všetkých sedem polôh sklonu operadla je dobre použiteľných, hoci aretácia polohy by mohla byť trochu presnejšia.

Hliníkový rám je výnimočne pevný, čomu zodpovedá aj nosnosť 140 kilogramov. Stolička sa veľmi ľahko skladá a po zložení zaberá veľmi málo miesta. Z hľadiska hmotnosti patrí Crespo Deluxe k najľahším v celom teste.

Technické údaje:

Materiál rámu: hliník, nosnosť: 140 kg, hmotnosť: 4,2 kg, rozmery v zloženom stave (š x v x h): 67 x 113 x 8 cm, výška sedadla: 49 cm

Cena: 3 362,- Kč

Výhody a nevýhody:
+ veľmi pevný rám
+ kvalitný poťah a čalúnenie
+ pohodlná opierka hlavy
+ jednoduché skladanie
+ 6-ročná záruka
+ nízka hmotnosť
- vyššia cena
- kratšie operadlo
- kratšie opierky rúk

ZOBRAZIŤ V OBCHODE

Kempingová stolička OUTWELL Melville

V súčasnosti so 40 % zľavou ide o najlacnejšie kreslo v našom teste. Outwell Melville je moderné, jednoduché kreslo s tradičným dizajnom, ktoré sa zameriava na nízku hmotnosť a stohovateľné rozmery. Napriek tomu ponúka slušnú nosnosť 125 kilogramov.

Absenciu čalúnenia rieši tvarovaný chrbtový rám a pružný látkový poťah, ktorý zabezpečuje pohodlné sedenie, priedušnosť, ale aj jednoduché čistenie. Bedrová opierka je skôr naznačená, vankúš na hlavu úplne chýba, ale masívne podrúčky sú dobré. Napriek svojej jednoduchosti je však kreslo pomerne pohodlné.

Robustný rám sa dobre skladá a výsledné rozmery patria k najmenším v teste, hoci operadlo je dostatočne vysoké aj pre vyššie postavy. Za súčasnú cenu ide o veľmi atraktívnu ponuku do karavanu.

Špecifikácie:

Materiál rámu: hliník, nosnosť: 125 kg, hmotnosť: 4,6 kg, rozmery v zloženom stave (š x v x h): 63 x 103 x 15 cm, výška sedadla: 45 cm.

Cena: 2 040,- CZK

Výhody a nevýhody:
+ atraktívna cena
+ veľmi kompaktný model
+ robustný rám
+ nízka hmotnosť
+ pohodlné opierky rúk
+ jednoduché čistenie
- bez čalúnenia

POZRITE SI V OBCHODE

Kempingová stolička WESTFIELD Performance Advancer XL DL

Westfield Performance Advancer XL DL je stolička, ktorá vzbudí rešpekt v každom kempe a ako jediná v teste unesie až 200 kg.
Moderný dizajn dopĺňa pohodlné čalúnenie zo silnejšieho a odolného materiálu. Dobre tvarovaný sedák ponúka vysoký komfort, a to aj vďaka svojej extra šírke. K pohodliu prispieva aj vysoké operadlo a primerane pevná opierka hlavy. Zapracoval by som na zlepšení bedrovej časti, zatiaľ čo podrúčky sú výborné. Opierku chrbta možno nastaviť v piatich stupňoch, rozsah je ľahko použiteľný a aretácia sklonu je presná.

Veľmi pevný hliníkový rám má vpredu dvojité výstuhy, pevné kĺby a kvalitné skrutkové spoje. Stolička sa veľmi ľahko montuje a rozmery na prepravu sú - vzhľadom na veľkosť stoličky - veľmi priaznivé. Vzhľadom na ostatné parametre neurazí ani hmotnosť 6,4 kg.

Technické údaje:

materiál rámu: hliník, nosnosť: 200 kg, hmotnosť: 6,4 kg, rozmery v zloženom stave (š x v x h): 70 x 16 x 105 cm, výška sedadla: 50 cm

Cena: 2 526,- Kč

Výhody a nevýhody:
+ nosnosť 200 kg
+ veľmi priestranný
+ vysoký sedák
+ mimoriadne pevný rám
+ pohodlné opierky rúk
+ výborná skladnosť
+ vysoko kvalitné čalúnenie
+ 5 rokov záruka
- bedrová časť by mohla byť prepracovanejšia

POZRITE SI V OBCHODE

Záver testu kempingových stoličiek

Šesť testovaných kempingových stoličiek, ktoré patria medzi najpredávanejšie na našom trhu, preukázalo skvelú vyváženosť v celom segmente. Nenašiel som žiadne vyslovené prepadáky, ale ani žiadneho jednoznačného víťaza. Všetky modely majú pevnú konštrukciu, kvalitné poťahy, slušný komfort sedenia a jednoduché skladacie mechanizmy.

Pre všetky stoličky však platí jednoduché pravidlo - bohatšie čalúnenie a väčšie sedacie časti znamenajú väčšiu hmotnosť a väčšie rozmery pri preprave. Stoličky Westfield Performance Advancer, Westfield Be-Smart Majestic a Crespo Deluxe sú v tomto smere skvelým kompromisom, pretože sú veľmi skladné aj pri vysokom komforte.

Outwell Gresham so zabudovanou opierkou nôh ponúka bezpochyby najpohodlnejšie sedenie, ale je tiež najdrahšie a najťažšie v celom teste. Jednoduchý model Dukdalf Aspen naopak poskytuje veľmi dobré úžitkové vlastnosti vzhľadom na najnižšiu hmotnosť v celom teste.

Ak však hľadáme najlepší pomer medzi hmotnosťou, úložným priestorom, kvalitou a komfortom, víťazom tohto testu je pre mňa model Westfield Be-Smart Majestic. Túto stoličku by som vybral ako univerzálne vyhovujúcu vo všetkých ohľadoch. Navyše má pekný dizajn a dlhú záruku.

Plnú verziu testu nájdete tu na CamperLIFE.cz

Páčil sa vám tento príspevok? Pošlite ho ďalej...Porovnanie produktov zavrieť

Tovar bol pridaný do porovnávania produktov.

Ešte u nás nemáte účet?

Zaregistrujte sa a užívajte si
naše výhody

  • História nákupov
  • Rýchlejšie objednávanie
  • Účtenky uchovávame za vás
  • Výhodné ponuky

Cookies

Naša spoločnosť používa súbory cookies na správne fungovanie vášho obľúbeného e-shopu, na prispôsobenie obsahu stránok vašim potrebám, na štatistické a marketingové účely. Kliknutím na tlačidlo prijímam nám udelíte súhlas ich zberom a spracovaním, a my vám poskytneme ten najlepší zážitok z nakupovania.

Vaše nastavenie súborov cookie

Tu máte možnosť prispôsobiť soubory cookie v súladu s vlastnými preferenciami a neskôr nastaviť alebo kedykoľvek vypnúť v pätičke webu.

Technické cookies sú nevyhnutné pre správne fungovanie webu a všetkých funkcií, ktoré ponúkajú.

Personalizáciu prevádzame na základe vami prehliadnutého tovaru. Ďalej potom upravujeme zobrazovaný obsah podľa toho, čo vás zaujíma.

Tieto cookies nám umožňujú meranie výkonu nášho webu a za pomoci získaných dát potom môžeme zlepšovať zážitok z nakupovania zákazníkom.

Tieto cookies sú využívané reklamnými a sociálnymi sieťami vrátane Googlu na prenos osobných údajov a personalizáciu reklám, aby boli pre vás zaujímavé.